Новости

Трендови за шминка за 2020 година

На прославата, сакам да изгледам навистина убаво, но за ова вреди да се истражат трендовите кои ја презентираат колекцијата за шминка за Нова Година 2020 година. Во моментов се релевантни следниве нијанси: Тон треба да биде што е можно...

Read More

Трендови за шминка за 2019- провери што е во мода!

Модните трендови, како што се трендовите за шминка, се менуваат секоја сезона. Каков тип на шминка треба да имаш за да го избегнеш старомодниот изглед? Во светот на модата трендовите се однапред претставени. Модните дизајнери ги промовираат своите колекции...

Read More

Домашна маска за лице против брчки

Брчките околу очите и подочниците се чест проблем во поодминати години. Жените користат разни лосиони за затегнување на кожата, која поради староста ја изгубила еластичноста. Не можеме да кажеме дека лосионите немаат ефект, но денеска ќе ви презентираме потполно...

Read More

Црн пипер – фантастичен за нега на лице и коса, еве како да ги направете маските

Веројатно ви се познати добрите страни на црниот пипер за подобрување на циркулацијата, за намалување на мастите во крвта, за забрзување на метаболизмот при диетите, но знаевте ли дека црниот пипер може да одигра голема улога и при негата...

Read More
X