Archive for Term: Шампони

 • Beauty - Шампон со ленено семе
  450.00 ден

  Шампон со ленено семе. Поради неговиот состав, ви го враќа сјајот, мекоста и издржливоста на вашата коса. Содржи ленено семе, кој е еден од најхранливите семиња. Начин на употреба: Исплакнете ја косата со топла вода, нанесете од шампонот и нежно масирајте. Исплакнете темелно со топла вода, нежно избришете и исушете ја со пешкир. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
 • Beauty - Шампон со протеини од јогурт и млеко
  450.00 ден

  Шампон со јогурт и млечни протеини. Поради неговиот состав, ви го враќа сјајот, мекоста и издржливоста на вашата коса. Содржи млечен протеин, кој е еден од најхранливите протеини. Начин на употреба: Исплакнете ја косата со топла вода, нанесете од шампонот и нежно масирајте. Исплакнете темелно со топла вода, нежно избришете и исушете ја со пешкир. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
 • Euphytos Shampoo - 95% природни суровини
  665.00 ден

  Sea Force Euphytos е шампон против опаѓање кој благодарение на екстрактите од микро алги може да ја заштити косата од сите извори на стрес во животната средина ја храни и оживува вашата коса. Не содржи ГМО и соли. 95% природни суровини. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
 • Native - Shampoo Repair

  Шампонот ја оживува и офрешува бојата на вашата коса, благодарение на витаминскиот комплекс на аргановото масло и кератин. Ја штити косата. Идеално за одржување и зајакнување на рефлексиите на бојата на косата. Ја заштитува и обновува вашата коса. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
 • Reconstructive Hair Shampoo
  445.00 ден

  Шампон со деликатна формула богат со кератин и амино киселини, добар за создавање баланс на ослабените влакна на косата. Помага при обновување на јачината и еластичноста на косата. Достапно во шишиња од 250мл. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
 • Trend Up - Шампон со Алое
  750.00 ден

  Алое шампон, со Aloe Vera и Royal Jelly. Шампон за коса збогатен со екстракти од алое вера и матичен млеч, за чувствителна, сува и третирана коса. Ја прочистува и хидрира кожата; Високо богат со протеини, го гарантира постојаното снабдување со хранливост на косата. Достапно во шише од 1000 ml.

  • За третирана, сензитивна и мека коса
  • Богат со протеини
  • Со алое вера и матичен млеч
  *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
 • Trend Up - Шампон со морков
  750.00 ден

  Негување и ревитализација на шампонот за коса, со формула за масло од ленено семе и морков. Идеални за безживотна стресна коса или коса која честопати се подложува на технички третмани; Остава косата да блеска и мека. Достапно во шишиња од 1000 мл. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
 • Young - Shampoo Anti Yellow
  900.00 ден

  Шампон против жолтеење, за плава, седа, избледена коса и прамени. Го отстранува жолтиот ефект на косата благодарение на ефектот на маска и дава сјај и мекост; Ја израмнува бојата на косата. Идеален е за подобрување и оживување на бојата на прамените. Начин на употреба: Измијте ја косата со млака вода, нанесете од шампонот и масирајте нежно, оставете да делува 2-5 минути додека не прими боја. Се препорачува употреба на ракавици. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
 • Young - Shampoo Black & Green Tea
  600.00 ден

  Шампон од зелен и црн чај за после фарбање. Третман со кисел pH; синергија на зелен и црн чај, богат со антиоксиданси, ја штити косата од оштетување и надворешно влијание. Ја одржува здрава и витална. Начин на употреба: Измијте ја косата со топла вода, ставете од шампонот на дланката, ставете на косата и масирајте подеднакво. Повторете ако е потребно и измијте ја косата. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

  Quick View
X