Silcare – Ideal UV/LED 50g

Silcare – Ideal UV/LED 50g

2,310.00 ден

IDEAL UV-LED / LED GEL е гел за стилизација на нокти. Неговата основа 100% е базирана на олигомери и благодарение на тоа производот е исклучително густ, неверојатно лесен за обликување и ја задржува својата форма. Ова го прави совршен за професионални стилисти и почетници.
Гелот е цврст – што го прави отпорен на оштетување и абразија. Маникирот трае долго и изгледа одлично до следната корекција. Се карактеризира и со висок вискозитет и извонредна лепливост. Нема својства за самоизрамнување.
Со уникатна технологија сушењето е контролирано и побавно, а ова ја намалува топлината. Чувството на горење од лампата е сведено на минимална собна температура од 20 до 25 целзиусови степени.

*доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови).
*за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

5 in stock

Спореди
X