Trend Up Prickly Pear

Trend Up Prickly Pear

800.00 ден

Масло од индиска смоква  од 150 мл, koe содржи 150% повеќе витамин Е, Б , А и повеќе масни киселини отколку маслото од арган. Jа обновува косата од коренот до врвовите, спречува кршење на влакното, го олеснува чешлањето и стилизирањето, штити од топлина од фен и др термички третмани на коса и и дава кадифена мекост и сјај. Маслото е многу лесно, не ја оптеретува или масти косата. Составот е збогатен со масло од смокви од кактус кој длабински делува кај порозна или дехидрирана коса без сјај.

Употреба: Се нанесува неколку капки од маслото на влажна или сува коса и не се плакне

Спореди
X