Hair Care Bleaching Powder

Hair Care Bleaching Powder

600.00 ден

Прашкаст пудер ( бланш ) за избелување на косата кој има брза депигментирачка моќ. Благодарение на новата формула го намалува прашењето при мешање на бланшоти е еднакво ефикасен за секаков тип на избелување и осветлување на косата.
Начин на употреба:
Во неметален сад се меша 2-3 лажици бланш со 50-90мл хидроген зависно од ефектот што сакаме да го постигнеме. По избелувањето измијте ја косата со топла вода и шампон за третирана коса. За финиш се препорачува третманската маска Hair Care за третирана коса Semi di lino.

*доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови).
*за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

5 in stock

Спореди
X