Се прикажуваат сите 11 резултати

Прикажи 9 24 36

OLIVE OIL SIMPLE USE STRIP WAX, TIN 800 ML

650 ден
*бесплатна достава која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Professional Wax Natural

75 ден
Дали сакате подолго да ги отстраните несаканите влакна и истовремено да се грижите за вашата кожа? Arcocere Professional Wax Природниот восок за епилација ги отстранува влакната од коренот за навистина долготраен, мазен ефект на кожата. Ефикасната, но нежна формула збогатена со природен мед и масло од лешник обезбедува хидратација и потхранување, а исто така помага да се отстранат мртвите честички од кожата. Карактеристики: се грижи за брзо и долготрајно отстранување на влакна од коренот погоден за целото тело, ги отстранува и цврстите и кратки влакна е нежна, не ја суши кожата и ја остава навлажнета содржи антиоксиданси и масни киселини, ја храни, ја подобрува еластичноста помага да се отстранат мртвите честички на кожата, придонесува за пилинг текстурата е мазна и затоа добро се лепи и лесно се нанесува рол-он форматот обезбедува лесна употреба Состојки: природен мед - има ефект на пилинг, ги отстранува мртвите честички на кожата, го ублажува црвенилото органско масло од лешник – содржи масни киселини и витамин Е, ја храни и навлажнува, ја подобрува еластичноста магнезиум филосиликат - доаѓа од италијанските доломити, му дава на восокот кадифена текстура Како да се користи: Загрејте го Arcocere Professional Wax Natural во соодветен уред за загревање и следете ги дадените упатства. *минимална нарачка од 24 парчиња - Цена по парче 75 денари *бесплатна достава која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Wax Heater

3350 ден
*бесплатна достава која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Wax Heater

990 ден
*бесплатна достава која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Котур за депилација 100м

420 ден
*цена за достава 130 денари која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Arcocere – восок со природен мед 800мл

Original price was: 880 ден.Current price is: 630 ден.
Восок со природен мед 800мл. Упатства за употреба: Загрејте го кертриџот со восок. Време на греење: 20 минути. Кога восокот ќе се загрее, можете да започнете со процесот на депилација. Нанесете лента восок (околу 15 см) во насока на раст на влакната. Прикачете посебна хартија за депилација, измазнувајќи ја раката по целата должина во насока на раст на влакната. Земете хартија на едниот крај и искинете ја во спротивна насока на раст на влакната. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Arcocere – Восок со титаниум и цинк 800мл

Original price was: 880 ден.Current price is: 630 ден.
Восок со титаниум и цинк 800мл. Упатства за употреба: Загрејте го кертриџот со восок. Време на греење: 20 минути. Кога восокот ќе се загрее, можете да започнете со процесот на депилација. Нанесете лента восок (околу 15 см) во насока на раст на влакната. Прикачете посебна хартија за депилација, измазнувајќи ја раката по целата должина во насока на раст на влакната. Земете хартија на едниот крај и искинете ја во спротивна насока на раст на влакната. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Arcocere – восок со чоколадо 800мл

Original price was: 880 ден.Current price is: 630 ден.
Восок со чоколадо - 800мл. Упатства за употреба: Загрејте го кертриџот со восок. Време на греење: 20 минути. Кога восокот ќе се загрее, можете да започнете со процесот на депилација. Нанесете лента восок (околу 15 см) во насока на раст на влакната. Прикачете посебна хартија за депилација, измазнувајќи ја раката по целата должина во насока на раст на влакната. Земете хартија на едниот крај и искинете ја во спротивна насока на раст на влакната. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

VELOUR bio – Восок

185 ден
Изберете го восокот којшто најмногу одговара за вашиот тип на кожа, VELOUR bio e восок за депилација од професионалната линија на италијанскиот бренд ARCO CERE. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91