Се прикажуваат сите 12 резултати

Прикажи 9 24 36

3D GOLD ARGAN КРЕМ со хијалуронска и коензим Q10 за подмладување 50мл

Запознајте го луксузното чувство на мекост и почувствувајте го ефектот на „течното злато“ на вашето лице! Не е тајна дека сите сакаме да изгледаме што е можно помладо и да имаме природно блескав тен. За ова, природата ни дала ефективни состојки како што е маслото од Арган, кое може да помогне во измазнувањето на брчките и да и обезбеди на кожата целодневна исхрана, обезбедувајќи и дневна доза на витамини, антиоксиданси и есенцијални масни киселини. Аргановото масло, природното „течно злато“ во основата на кремот, доаѓа од Мароко. Со својот уникатен состав ќе помогне при првите брчки, но и кај оние кои веќе се формирале подлабоко. Исто така, ќе ја направи кожата здрава и посилна, а освен тоа ќе спречи пукање, лупење и сушење на кожата. Со цел дополнително да се зајакне кожата да се спротивстави на ефектите на сонцето, студот или слободните радикали, во кремот се додава коензим Q10 - моќен антиоксиданс кој го спречува кинењето на колагенот во кожата, кој е одговорен за нејзината цврстина и мазен изглед. . Овој ултра луксузен крем со лесна текстура брзо ја враќа оптималната влажност, хидрирајќи ја кожата во подлабоките слоеви, благодарение на хијалуронската киселина, која има моќ брзо да ги омекне брчките и да ја направи кожата поцврста и поеластична. За каков тип на кожа е наменет 3D GOLD Argan кремот: - За сите типови на кожа кои бараат надополнување на влажноста и подобрување на цврстината. - Суви и чувствителни типови на кожа кои треба брзо да се обноват и подмладат. - Безживотна кожа со нерамномерен тен и видливи брчки. Како да се користи: Наутро и навечер по чистењето на кожата, нанесете мала количина крем на лицето, вратот и деколтето и нежно масирајте ја. Пакување: 50ml Активни состојки: масло од арган, хијалурон (коцка 3), коензим Q10, шеа путер, масло од семе од грозје, масло од јојоба, цветна вода од роза, пантенол

3D GOLD PEEL OFF MASK – GOLD MASK против брчки за подмладување

Со 24К злато со 99,99% чистота Луксузната златна маска за кожа делува на сите витални функции на кожата: обновување, хидратација, заштита, исхрана. Златната маска содржи 24К златен прав со чистота од 99,99%. Златото е благороден метал кој има низа придобивки за изгледот на кожата на лицето и спаѓа во категоријата состојки против стареење кои ги забавуваат процесите кои водат до стареење на кожата. Бенефит 3D GOLD GOLD МАСКИ за лице: - Помага во намалување на длабочината на брчките и фините линии - Ја подобрува цврстината и еластичноста на кожата - Ја заштитува кожата од надворешни фактори кои можат да ја нарушат нејзината функција - златото е моќен антиоксиданс - Ја подобрува циркулацијата, што овозможува подлабока апсорпција на хранливите материи од препаратот - Ја смирува кожата и спречува иритација - Го прави тенот посветол и посјаен, ја ублажува хиперпигментацијата на кожата - Ја хидрира и чисти кожата Тип на кожа: Сите типови на кожа, чувствителна, кожа склона кон предвремено стареење, акнеична и комбинирана, дехидрирана, сува. Маската можете да ја користите и за кожата на лицето и вратот. Активни состојки: 24К златен прав, алги од океанот. Примена: За третман на лице, измешајте 15 g прашок со 45 g вода на собна температура (20-25 °C). Брзо мешајте со шпатула околу 1 минута. Оставете ја маската на кожата најмалку 20 минути. После тоа, отстранете ја маската целосно. Цена по третман: 10 - 15 g

OXYFY ME 72 Hyaluron & Oxygen serum 15ml

OxyFy Me 72 Hyaluron & Oxygen е моќен серум дизајниран против стареење на кожата, за освежување и навлажнување на кожата до 72 часа (анти-стареење, освежување, долготрајно навлажнување до 72 часа). Овој серум ги снабдува клетките на кожата со чист кислород и и дава на кожата свеж и витален изглед. Серумот длабоко ја хидрира и ревитализира кожата, ја враќа нејзината еластичност и еластичност и ја подобрува нејзината структура. Одличен е за спречување на стареење на кожата на лицето. Активни состојки: Fiflow BB61 (ги снабдува клетките со кислород), Hydroviton plus (обезбедува продолжена хидратација до 72 часа), Хијалуронска киселина нова генерација (Cube3). Тип на кожа: OxyFy Me 72 Hyaluron & Oxygen серумот е наменет за сите типови на кожа, а особено се препорачува за дехидрирана, чувствителна и кожа која ја изгубила свежината и сјајниот изглед. Примена: Нанесете го серумот OxyFy Me 72 Hyaluron & Oxygen на темелно подготвената кожа на лицето, вратот и деколтето и нанесете соодветен професионален третман. Потрошувачка по третман: 3 - 6 капки.

OXYFY ME 72 OXYGEN PEEL OFF МАСКА со кислород за сјаен и подмладен изглед 150гр

Oxyfy Me Oxygen Awekening & Renewing Peel Off маската ја прави кожата мека како свила, освежена и негувана. Содржи комбинација од Алгалита и зелена глина, кои имаат тројно дејство на поправка на структурата на кожата на лицето. Маската ја пилинг кожата, ја чисти од мртвите клетки и нечистотии, ја ревитализира кожата, го подобрува снабдувањето со чист кислород и ја храни кожата бидејќи е богата со олигоминерали од Алгалита (алги која содржи 32 хранливи материи). Оваа пилинг маска е наменета за ревитализација, навлажнување и мазност на кожата. Активни состојки: алгалит, зелена глина Тип на кожа: Oxyfy Me Oxygen Awakening & Renewing Peel Off Mask е наменета за сите типови на кожа, особено за сива, безживотна и уморна кожа. Примена: За третман на лице, измешајте 15 g пудра со 45 g вода на собна температура (20-25 °C). Добро измешајте со шпатула додека состојките не се соединат во изедначена смеса (приближно 1 минута). Нанесете ја маската веднаш на чиста кожа во слој со средна дебелина и избегнувајте го пределот на веѓите. Маската треба да се исуши околу 6 минути, а по сушењето да остане уште најмалку 10 минути, по што може целосно да се отстрани. На кожата нема да останат никакви траги од маската, туку само благ мирис на зелен чај. Цена по третман: 15 гр

PANTHENOL BALANCE OIL CONTROL CREAM 50ml + BALANCE MASK 5ml

Масната кожа на лицето бара посебна и многу нежна, но ефикасна нега. Пред вас е сетот Ballance кој работи двојно побрзо за нормализирање на лачењето на природните масла од кожата, контролирање на себум, а со тоа и намалување на формирањето на мрсен сјај кој се создава на лицето во текот на денот. Сетот Panthenol Balance обезбедува поздрав изглед на кожата на лицето и успешно се бори со најчестите кожни проблеми како што се мрсна и сјајна кожа, зголемени пори, појава на акни и митесери и нерамномерен тен. Сетот за нега на кожа Panthenol Ballance содржи крем Panthenol Ballance Oil Control и маска за нега на кожата Ballance. Panthenol Balance Oil Control кремот делува благотворно на проблематичната и склона кон акни кожа и ја регулира мрсноста. Иновативната формула на овој богат крем е погодна за проблематична и мрсна кожа на лицето склона кон акни. Кремот го регулира лачењето на себум и ја подобрува структурата на кожата, што овозможува спречување на појава на акни. Со редовна употреба на овој крем, кожата на лицето се враќа на природно здрав и свеж изглед. Баланс маска со глина совршено смирува и длабински ги отстранува нечистотиите. Се нанесува на проблематичните области на кожата на лицето и во комбинација со кремата Ballance Oil Control обезбедува беспрекорен изглед на кожата на лицето. Тип на кожа: Panthenol Ballance Oil Control кремот и Ballance глината маска се погодни за сите типови на кожа, особено за мрсна, проблематична и склона кон акни кожа. Примена: Нанесете ја маската според упатството на етикетата, само на проблематичните области на кожата. Почекајте да отстои и убаво измијте го. Наутро и навечер нанесете ја кремата на претходно исчистено лице.

PANTHENOL COENZYM Q10 & SMILJE KREMA 50ml

Пантенол кремот со смил делува двојно побрзо за обновување, хидратација и подмладување на кожата на лицето. Модерен начин на живот, постојана изложеност на штетни влијанија од околината, зголемена изложеност на сончева светлина, премногу време пред монитори и мали екрани... доведува до сува, чувствителна и дехидрирана кожа. Како последица на тоа, кожата рано добива брчки и ја губи својата еластичност. Тајната на кремот Panthenol coenzyme Q10 & Smilje е во неговите состојки: ► Клучната состојка на кремот е Пантенол (провитамин Б5), кој при допир со површината на кожата се претвора во активен витамин Б5, кој има високо хидратантни својства. Благодарение на Пантенолот, кожата стекнува отпорност и способност да произведува и задржува влага долги години, спречувајќи ја кожата да стане сува и чувствителна. Дневната доза на пантенол во кремот ја смирува кожата и помага во нејзино обновување, особено ако на кожата има лузни и оштетувања од акни и УВ зраци. ► Изобилството на сапун на кремот е познато по неговата извонредна моќ да ја регенерира кожата, да ги омекнува брчките и фините линии и дополнително да го стимулира производството на колаген одговорен за младешка цврстина и цврстина. Смиље е добро чуваната тајна на чистиот тен и младешкиот изглед на медитеранските убавици. ► Коензимот Q10 е моќен антиоксиданс кој дополнително ја штити кожата и го спречува кинењето на колагенот, а со тоа го спречува создавањето на брчки. Тој е моќен сојузник во борбата против првите брчки. Тип на кожа: Panthenol Q10 & Smilje кремот е формулиран за сите типови на кожа, а особено се препорачува за кожа на лицето склона кон предвремени брчки и стареење. Погоден е и за исклучително чувствителна кожа. Идеален е за млада кожа. Пакување: 50ml

PANTHENOL HYALURON & ACTISPHERE Q10 KREMA 50ml

Panthenol Hyaluron & Actisphere Q10 е лесен крем со хијалурон, актисфери на коензим Q10 и растителни масла. Овој крем со пантенол ја подмладува кожата на лицето и обезбедува антиоксидантна заштита. Го враќа природно сјајниот и јасен изглед на кожата. Кремот интензивно ја подмладува кожата и го враќа нејзиниот природно сјаен изглед, притоа обезбедувајќи исклучителна заштита од штетните надворешни фактори. Тип на кожа: Panthenol Hyaluron & Actisphere Q10 кремот е погоден за сите типови на кожа, особено за сува, опуштена и склона кон брчки. - Лесна хидратантна крема за секојдневна нега и подмладување на кожата на лицето и вратот. - Ја смирува, обновува и хидрира кожата. - Ги намалува знаците на стареење: брчки, опуштеност и уморен изглед на кожата. - Формулата со пантенол и коензим Q10 ја зајакнува заштитната улога на кожата и ја штити од надворешни штетни фактори. - По нанесувањето, ја прави кожата инстантно мека и еластична. Примена: Наутро, навечер или по потреба нанесете ја кремата на темелно исчистена кожа.

PANTHENOL HYALURON & ACTISPHERE Q10 KREMA 50ml

Panthenol Hyaluron & Actisphere Q10 е лесен крем со хијалурон, актисфери на коензим Q10 и растителни масла. Овој крем со пантенол ја подмладува кожата на лицето и обезбедува антиоксидантна заштита. Го враќа природно сјајниот и јасен изглед на кожата. Кремот интензивно ја подмладува кожата и го враќа нејзиниот природно сјаен изглед, притоа обезбедувајќи исклучителна заштита од штетните надворешни фактори. Тип на кожа: Panthenol Hyaluron & Actisphere Q10 кремот е погоден за сите типови на кожа, особено за сува, опуштена и склона кон брчки. - Лесна хидратантна крема за секојдневна нега и подмладување на кожата на лицето и вратот. - Ја смирува, обновува и хидрира кожата. - Ги намалува знаците на стареење: брчки, опуштеност и уморен изглед на кожата. - Формулата со пантенол и коензим Q10 ја зајакнува заштитната улога на кожата и ја штити од надворешни штетни фактори. - По нанесувањето, ја прави кожата инстантно мека и еластична. Примена: Наутро, навечер или по потреба нанесете ја кремата на темелно исчистена кожа.

МИНИ СЕТ ЗА ЧИСТЕЊЕ за чиста, хидрирана и сјајна кожа на лицето

Мини сетот за чистење е збир на основни, дневни препарати за чистење и пилинг на кожата на лицето, вклучувајќи хранлива, хидратантна крема за зачувување на колагенот. 1. Чистење Млеко и тоник за секојдневно чистење на кожата на база на роза, за чиста и нежна кожа на лицето и вратот. Нежно млеко за длабинско чистење 70мл Нежен тоник за длабоко чистење 70 ml 2. Пилинг на лице Пилинг 2 во 1 со карактеристики на маска за лице, на база на глина, екстракт од алги и семки од кајсија. Целосно ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, правејќи го тенот светол и чист. За беспрекорен тен, еднаш неделно нанесувајте маска за пилинг. Кадифе мека олиго пилинг маска 2 во 1 - 30 мл 3. Масажа на лице Крем против стареење за подобрување на цврстината и еластичноста на кожата на лицето. Кремот е формулиран за поддршка на колаген и спречување на брчки. Лесно на допир, добро се шири, што овозможува мини масажа во вашиот дом. Можете да го користите секој ден или после вашиот ритуал за нега на лице. Крем за масажа за лице Formness Booster - 30ml Тип на кожа: нормална, зрела, дехидрирана, сува и чувствителна

ПАПАЈА и АНАНАС EXFOLIATING PEEL OFF МАСКА за регенерација, хидратација и подмладување 150гр

Маската за пилинг со папаја и ананас овозможува одличен пилинг, има антиоксидативно дејство и има регенеративно дејство (пилинг, антиоксиданс, регенерира). Благодарение на природните ензими од екстрактите од папаја и ананас, маската темелно ја ослободува кожата од мртвите клетки од нејзината површина и длабински ги чисти порите од нечистотии. Маската ја регенерира, хидрира и ја штити кожата од оксидативно влошување што може да доведе до предвремено стареење. По употребата на маската, кожата на лицето и вратот станува мека, мазна со чист и сјаен изглед. Тип на кожа: Маската за пилинг од папаја и ананас е погодна за сите типови кожа. Активни состојки: Папаја, ананас Примена: За третман на лице, измешајте 15 g прашок со 45 g вода на собна температура (20 - 25 °C). Брзо мешајте со шпатула околу 1 минута или додека состојките не се соединат во мазна смеса. Нанесете ја маската веднаш на чиста кожа во слој со средна дебелина и избегнувајте го пределот на веѓите. Маската се суши околу 6 минути, а по сушењето оставете ја на кожата уште најмалку 10 минути. После тоа, отстранете ја маската целосно. Цена по третман: 15 гр

Серумски сет HYALURON MESOLIFT за мезотерапија третман без игли

Серумите Mesmerie Hyaluron Mesolift се специјално дизајнирани да работат на уреди за мезотерапија без игли, овозможуваат брзи и ефективни резултати. Нивната главна задача е видливо подмладување на кожата, измазнување на брчките, подобрување на цврстината, подигнување на тонусот и подобрување на квалитетот на кожата. Ефекти видливи по првиот третман со мезотерапија: - Намалена видливост на брчките и фините линии на лицето и околу очите и усните - Итно подигнување на тонот (ефект на кревање) - Видливо подобрување на цврстината и еластичноста - Намалена видливост на темни дамки и дамки - Униформиран тен - Хидратација - Светол и освежен изглед - Витален и сјаен изглед (оксигенација и енергизација со употреба на серумот Smart Beauty 72) Ефекти по 6 мезотерапија третмани: - Видно подмладен изглед - Измазнети и исполнети брчки и фини линии - Одложено формирање и продлабочување на мимичните брчки - Подигнат тонус, поцврста и поеластична кожа - стимулација на синтезата на млад колаген - Видно омекнати дамки и дамки и намалување на нивното настанување - Ги успорува процесите на стареење кои доведуваат до појава на брчки - Ги намалува лузните и другите кожни неправилности - Совршено хидрирана и сјајна кожа со изедначен тен - Заштитена кожа со посилен имунолошки одговор на надворешни агресори - Обновена, регенерирана кожа, витален и здрав изглед Тип на кожа за Magic Ageless Serum: Сите типови на кожа, особено зрела и склона кон брчки кожа со нерамномерен тен. Тип на кожа за Hyalift 3D серум: Сите типови на кожа, особено лабава и кожа која бара регенерација, зајакнување и зацврстување. Серумот е прилагоден и за млада кожа (30+), со цел да се одржи јасен, младешки изглед и да се спречи губење на тонусот и појавата на брчки. Поставете ги содржините: Magic Ageless серум против брчки 125ml, MS-01 Hyalift 3D лифтинг серум 125ml, MS-03 Hyaluron Intensive серум 125ml, MS-04

ХИАЛУРОН КОЛАГЕН 3 ЛИФТ КРЕМ за подмладување со ефект на затегнување 250мл

Кремот Hyaluron Collagen 3 Lift за затегнување и анти-стареење на кожата (зацврстување, анти-стареење), содржи активни супстанции кои ја подобруваат структурата на кожата на лицето, ја измазнуваат нејзината површина и го зголемуваат нејзиниот тон, правејќи ја еластична и цврста. Благодарение на ефектот на УВ бисери, покрај заштитата, кожата добива и блескав изглед со изедначен тен. Кремот е идеален за пределот на вратот и деколтето. Тип на кожа: Hyaluron Collagen 3 Lift кремот е погоден за сите типови на кожа, особено за опуштена, уморна и склона кон брчки. Активни состојки: засилувач на колаген и еластин (го стимулира создавањето на млад колаген и обезбедува еластичност на кожата), хијалуронска киселина нова генерација (Cube3), антихијалуронидаза (го спречува разградувањето на хијалуронот), природно растително масло, природен екстракт од билки, УВ бисери ( заштита и сјај на кожата). Примена: Откако ќе го завршите соодветниот третман на лице, нанесете ја кремата на лицето, вратот и деколтето и со нежни движења измасирајте ја во кожата. Потрошувачка по третман: 1-2 ml