Се прикажуваат сите 9 резултати

Прикажи 9 24 36

Silcare So Rose So Gold Hand and Nail Oil Serum! 75 ml

650 ден
Серумот за масло за раце и нокти (75 ml) е серум за раце со повеќе задачи кој благодарение на својот богат состав обезбедува мекост, мазност и здрав изглед на кожата. Маслото од семки од грозје, маслото од арган, зеленото маслиново масло и маслото од соја содржани во производот имаат навлажнувачки, омекнувачки и измазнувачки својства. Производот е наменет за нега на сува, млитава кожа, но и изложена на негативни надворешни фактори, како што се силен мраз, ветер и сонце. Тоа е одлично дополнување за нега на кожата на рацете после пилинг. Деликатната и лесна текстура ќе обезбеди чувство на удобност, не оставајќи леплив и мрсен ефект на вашите раце. Пакувањето е опремено со пригодна пипета која овозможува прецизно нанесување на серумот. Дејство: ја навлажнува и ја штити кожата од прекумерна загуба на вода, штити од надворешни фактори, ја храни и деликатно ја храни кожата, оставајќи ја свиленкаста мазна, го елиминира чувството на затегнатост, брзо се апсорбира, не остава мрсна фолија, остава пријатен мирис на кожата. Начин на употреба: Со помош на пипета, ставете неколку капки од производот на кожата на рацете и масирајте го. *бесплатна достава која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Base One Gel UV Clear – 100g

2000 ден
Base One Gel UV Clear e создаден според современ рецепт кој произведува екстремно издржливи полимерни секвенци на гел маса. Масата е издржлива и флексибилна а во исто време одлично прилега со природниот дел од ноктот. На залиха ги имаме следниве Base One гелови: - Base One Gel UV Clear - Base One Gel UV Cover Medium - Base One Gel UV French Pink - Base One Gel UV Cover Dark *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Silcare – 10 IN 1 Revolution Hybrid Gel

868 ден
1. База - идеална како база под хибриден и гел-маникир. 2. Креирање на крива - поради средната густина и совршените самоизрамнувачки својства совршено формира природно свивање на ноктот притоа пополнувајќи ги нерамностите и надополнувањето на маникирот. 3. Продолжување - соодветна тиксотропија на производот овозможува лесно да се прошири плочката на ноктите. 4. Механичка и термичка отпорност - совршени механички својства по печењето и одлично функционирање со природниот нокт. Не е чувствителен на температура. Поради ова стилизацијата ги задржува формата, цврстината и долготрајноста. 5. Горен слој – може да се користи како последен слој. 6. Зајакнување - физички го зајакнува ноктот со создавање тврда обвивка што ги штити ноктите од влијанието на надворешни фактори. 7. Природен хидролизиран α-кератин 8. Амино киселини 9. Минерали 10. Витамини *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Silcare – Base One Primer + Vitamins

410 ден
Карактеристики:
 • Без киселина
 • Содржи витамини А, Е, Б7, Б8 и калциум пантотенат
 • Не е потребно печење
 • Неопходен кај гел, хибрид и акрилен маникир
 • Неинвазивен за природниот нокт
*доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Silcare – Flexy Hybrid Gel Solid Base

585 ден
Карактеристики :
 • Се пече под LED или UV/LED ламба за околу 30 минути
 • Средна густина и поради тоа не се прелева на кутикулите
 • Овозможува екстензии на ноктите
 • Својства за самоизрамнување кои овозможуваат природно свивање на ноктот
 • Лесно се раствора со ацетон
Начин на употреба: - Нанесете еден слој гел со четка на одмастен нокт и печете под LED или UV/LED ламба најмалку 30 секунди *бесплатна достава која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91  

Silcare – Flexy Promise

290 ден
Flexy Promise е колекција од транспарентни бои кои се совршени за француски маникир или нежен бебешки ефект на стилизирање на нокти. *цена за достава 130 денари која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91 *за нарачки над 1200 денари, доставата е бесплатна

Silcare – Ideal UV/LED 50g

2310 ден
IDEAL UV-LED / LED GEL е гел за стилизација на нокти. Неговата основа 100% е базирана на олигомери и благодарение на тоа производот е исклучително густ, неверојатно лесен за обликување и ја задржува својата форма. Ова го прави совршен за професионални стилисти и почетници. Гелот е цврст – што го прави отпорен на оштетување и абразија. Маникирот трае долго и изгледа одлично до следната корекција. Се карактеризира и со висок вискозитет и извонредна лепливост. Нема својства за самоизрамнување. Со уникатна технологија сушењето е контролирано и побавно, а ова ја намалува топлината. Чувството на горење од лампата е сведено на минимална собна температура од 20 до 25 целзиусови степени. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Silcare – Top Coat The Garden Of Colour

900 ден
Карактеристики:
 • Тенок
 • Самонивелирачки
 • Совршено лепење
 • Намален непријатен мирис
 • брзо се суши
 • Се пече со LED и UV ламба
 • Висок квалитет
 • Хемиски безбеден Висок сјај
*доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Silcare Nailo 1st Step Acid Primer

350 ден
- Прајмер за подготовка на природниот нокт. Ја зголемува лепливоста на гелот или акрилот за природниот нокт. Спречува поткревање и создавање меури од воздух. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91