Се прикажуваат 1–12 од 18 резултати

Прикажи 9 24 36

COLOR LOCK

650 ден
ЗАПЕЧАТИ ЈА БОЈАТА Третман кој се користи после бојадисување или бланширање на косата, со био екстракт од Vitis Vinifera koj ги затвора кутикулите на влакното и го продолжува времетраењето на бојата, jа заштитува дури и најчувствителната коса. COLOR LOCK шампон: • го корегира пигментот на влакното • го редуцира избледувањето на бојата • го продолжува времетраењето на бојата • го зголемува сјајот на косата

EVERITING

650 ден
ЗА СЕКАКОВ ТИП НА КОСА И СКАЛП За права или виткана коса, тенко или дебело влакно, исто така и за деликатен скалп, шампон и кондиционер кој може да ги употребувате често. EVERYTHING шампон: • нежно ја чисти косата • за често миење • погоден за чувствителна коса

FULL VOLUME UP

650 ден
ПОЛН ВОЛУМЕН ЗА ТЕНКА КОСА Тенката коса е тешка за справување и и треба јачина и потпора. Со дејството на маслото од кајсија , овој третман за здебелување и волуменизирање на косата, ја доведува во полн ефект на волумен и успешно го здебелува влакното. FULL VOLUME UP шампон: • Го пополнува влакното • Не ја натежнува надолу • Ја прави косата јака

INTENSIVE REMEDY

650 ден
ОБНОВЕТЕ ЈА ОШТЕТЕНАТА КОСА Третман со инстантен филер ефект за екстремно оштетена коса, кој благодарение на маслиновото масло и кератинот кои се составен дел од овие производи и ја враќаат живоста на косата и го прават влакното совршено мазно и сјајно. INTENSIVE REMEDY шампон: • Регенерира и хидратира • Ја враќа еластичноста на влакното • И дава на косата мекост на свила

VEGETABLE MILK

650 ден
РЕВИТАЛИЗАЦИЈА НА СУВА КОСА Наменето за сува коса со мат ефект и тешка за справување, класичен шампон и маска третман збогатен со маслиново млеко кое има огромна хидратациска моќ. VEGETABLE MILK шампон: • нежно ја чисти косата • длабински ја хидратира и дава сјај

Long Beauty – Шампон со ленено семе

550 ден
Шампон со ленено семе. Поради неговиот состав, ви го враќа сјајот, мекоста и издржливоста на вашата коса. Содржи ленено семе, кој е еден од најхранливите семиња. Начин на употреба: Исплакнете ја косата со топла вода, нанесете од шампонот и нежно масирајте. Исплакнете темелно со топла вода, нежно избришете и исушете ја со пешкир. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Long Beauty – Шампон со протеини од јогурт и млеко

550 ден
Шампон со јогурт и млечни протеини. Поради неговиот состав, ви го враќа сјајот, мекоста и издржливоста на вашата коса. Содржи млечен протеин, кој е еден од најхранливите протеини. Начин на употреба: Исплакнете ја косата со топла вода, нанесете од шампонот и нежно масирајте. Исплакнете темелно со топла вода, нежно избришете и исушете ја со пешкир. *доставата е бесплатна која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91

Long beauty со разладувачки ефект 1000 мл.

550 ден
Long beauty со разладувачки ефект 1000 мл.   Шампон со неутрална pH, тоник и освежувачко својство. Поради својот состав погоден е за потопли периоди од годината. Ја прави косата мека, сјајна и пријатна на допит. Се нанесува на косата и нежно се масира, па потоа се плакне со топла вода.

Long beauty Шампон за кадрава коса 1000 мл.

550 ден
Long beauty Шампон за кадрава коса 1000 мл.   Шампон за кадрава коса со колаген. Поради своите еластични својства ја омекнува косата, го олеснува чешлањето и и дава природен сјај. Се нанесува на косата и нежно се масира, па потоа се плакне со топла вода.

Long beauty Шампон за коса со бамбусова срцевина 1000 мл.

550 ден
Long beauty Шампон за коса со бамбусова срцевина 1000 мл.   Екстрактот од бамбус и другите активни состојки го зајакнуваат коренот на косата  и го спречуваат нејзиното губење. Се препорачува за оние кои често ја мијат косата и имаат потреба од благ шампон кој не ја оштетува кожата.

Long beauty Шампон за коса со мед и матичен млеч 1000 мл.

550 ден
Long beauty Шампон за коса со мед и матичен млеч 1000 мл.   Шампонот содржи оптимален сооднос на протеини и активни супцтанци кои ја зајакнуваат косата. Таа станува сјајна и јака. Се препорачува за слаба и кршлива коса.

Long beauty Шампон за коса со пченични никулци 1000 мл.

550 ден
Long beauty Шампон за коса со пченични никулци 1000 мл. Неутрален шампон со протеини од пченични никулци кој има задача да ја подобри состојбата на врвовите на косата. Протеините ги врзуваат разделените врвови и ја зајакнуваат косата по целата нејзина должина.