Прикажан е еден резултат

Прикажи 9 24 36

Silcare So Rose So Gold Hand and Nail Oil Serum! 75 ml

650 ден
Серумот за масло за раце и нокти (75 ml) е серум за раце со повеќе задачи кој благодарение на својот богат состав обезбедува мекост, мазност и здрав изглед на кожата. Маслото од семки од грозје, маслото од арган, зеленото маслиново масло и маслото од соја содржани во производот имаат навлажнувачки, омекнувачки и измазнувачки својства. Производот е наменет за нега на сува, млитава кожа, но и изложена на негативни надворешни фактори, како што се силен мраз, ветер и сонце. Тоа е одлично дополнување за нега на кожата на рацете после пилинг. Деликатната и лесна текстура ќе обезбеди чувство на удобност, не оставајќи леплив и мрсен ефект на вашите раце. Пакувањето е опремено со пригодна пипета која овозможува прецизно нанесување на серумот. Дејство: ја навлажнува и ја штити кожата од прекумерна загуба на вода, штити од надворешни фактори, ја храни и деликатно ја храни кожата, оставајќи ја свиленкаста мазна, го елиминира чувството на затегнатост, брзо се апсорбира, не остава мрсна фолија, остава пријатен мирис на кожата. Начин на употреба: Со помош на пипета, ставете неколку капки од производот на кожата на рацете и масирајте го. *бесплатна достава која ќе се изврши во наредните 72 часа (3 работни денови). *за повеќе информации јавете се на: 075 46 90 91